Jak důkladně vyčistit sprchovou hlavici od usazeného vodního kamene
Pokud máte přirozeně tvrdou vodu, která vám teče z vodovodu, řešíte vodní kámen poměrně často. Jde o problém, který postihuje varnou konvici a zanechává stopy na bateriích, umyvadle či sprchovém koutě. Výjimkou není ani sprchová hlavice, kde mohou usazeniny vodního kamene zkomplikovat její běžné používání. Pokud chcete životnost sprchové hlavice prodloužit, budete ji muset jednou za čas důkladně vyčistit.
Použijte jedlou sodu
Jedním ze způsobů, jak můžete odstranit usazeniny vodního kamene, je použití hrubší houbičky v kombinaci s jedlou sodou. Z jedlé sody si připravte pastu, kterou důkladně zapravte do jednotlivých trysek sprchové hlavice. Pokračujte v drhnutí houbičku a na závěr pusťte teplou vodu, aby se případné nečistoty podařilo vyplavit.
Octový roztok
Druhým způsobem čištění sprchové hlavice je použití octa. Každý, kdo má v domácnosti tvrdou vodu, se bez octa neobejde, což platí i tentokrát. Připravte si roztok octa a vody v poměru 1:1. To celé nalijte do plastového sáčku nebo vhodně velké nádoby, aby byla sprchová hlavice celá ponořená. Takto nechte ocet působit zhruba 15 až 20 minut. Delší namáčení není vhodné a mohly by poškodit povrchovou úpravu hlavice.
Foto: Pixabay
Závěrečné opláchnutí horkou vodou
Ať už použijete ocet, nebo některý z komerčních přípravků pro boj s vodním kamenem, vždy by mělo být posledním krokem důkladné opláchnutí horkou vodou. Zbavíte se tak posledních nečistot a snadno dosáhnete krásně lesklého vzhledu. Podobnou péči je dobré věnovat také sítkům u vodovodních baterií, které se vodním kamenem často zanáší. Jako alternativa řešení problémů s vodním kamenem může být pořízení přístroje pro úpravu vody. Ten se postará o snížení tvrdosti, což může mít pozitivní vliv i na životnost a správnou funkci některých spotřebičů, jako jsou hlavně pračka a myčka nádobí.
Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a47692/how-to-clean-showerhead/
Náhledové foto: Pixabay