Jak dopadla Klíčová otázka Modré pyramidy?
Modrá pyramida v létě spustila kampaň Klíčová otázka a v rámci ní se padesátky mladých lidí zeptala na klíčovou otázku. Jak odpověděli? Shodují se jejich odpovědi s tou vaší? A na co má tahle banální otázka vlastně vliv? Dnes už známe výsledky.
Ona klíčová otázka zněla: Vezmeš si tisícovku hned, nebo počkáš na dva tisíce za rok? Zdánlivě je banální, přesto o lidech spoustu vypovídá. Podle studií (například dle experimentu z roku 1972 na Stanfordské univerzitě) lidé, kteří si počkají, dosáhnou vyššího vzdělání, jsou samostatnější, zdravější a schopní dotahovat věci do konce.
Mladí Češi chtějí peníze na ruku
Výsledky kampaně si prohlédnete na webu Klicovaotazka.cz. Tam můžete také hlasovat, jak byste se zachovali vy – z hlasování vyplývá, že více lidí (cca 70 %) by si raději počkalo. Když však na počátku experimentu na tuto otázku odpovídalo 50 mladých Čechů, výsledek byl opačný. Mladí chtějí peníze na ruku, 54 % z dotazovaných by si vzalo tisícovku hned.
Modrá pyramida jim vychází vstříc například produktem Rychloúvěr. Tato rychlá půjčka na bydlení je pro mladé v mnohých situacích příznivější než hypotéka. Jelikož často chtějí peníze hned, potěší je zejména rychlé vyřízení. Rychloúvěr je poskytován bez zajištění až do 800 000 korun a dá se využít jak na nákup bydlení, tak na rekonstrukce. Ostatně, bydlení je pro mladé lidi často prvním velkým a mnohdy i největším životním výdajem, málokdo si jej zvládne zařídit bez úvěru.
Myslet do budoucna je potřeba
Spousta mladých žije přítomným okamžikem, což je rozhodně skvělé, ovšem na budoucnost by se myslet mělo. Půjčka na bydlení nepokryje všechny výdaje, pro hypotéku je navíc nutné mít část našetřenou. Je tedy ideální, když mladý student po dokončení školy či ve chvíli, kdy se chce osamostatnit, již má nějaké peníze do začátku. K tomu je potřeba naučit se trpělivosti a přijmout raději dva tisíce za rok než tisícovku nyní.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.