Hezký zahradní domek: I unimo buňka může vypadat skvěle

Představa, že budete mít za domem unimo buňku, je stoprocentně poměrně tristní. Po dobu stavby jako provizorní řešení uskladnění stavebního materiálu se zcela jistě tento typ buňky vyplatí. Mít ji ale na zahradě nastálo není zrovna optimální. Tedy alespoň v případě, že ji nebudete renovovat. Pokud ano, může vypadat v zahradním prostoru naprosto skvěle. Nevěříte? Pak se v následujícím textu prokládaném obrázky určitě přesvědčíte o tom, že si i doslova fádní stavební buňka dokáže najít prostor i na hezké moderní zahradě.

Unimo buňka

Zdroj obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Začněte pevným podkladem a umístěním buňky

Než začnete unimobuňku přetvářet, měli byste se rozmyslet, na jakém podkladu bude stát. Chcete-li, aby zespodu větrala, využijte betonových patek, na nichž bude stát. Jestliže ale nechcete, aby byla buňka příliš vysoko, postačí její umístnění na zhutněný podklad, který bude tvořen kamenivem. Jinak si můžete vybetonovat základovou desku. Ta vás ale přijde na solidní finanční obnos, takže bychom doporučili spíše předchozí úspornější varianty.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Zdroj obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Hezká střecha jako základ

Velmi důležitou roli hraje střecha. Rozmyslete si, zdali chcete sedlovou střechu, anebo střechu valbovou. Není od věci myslet i na přesah střechy. Jelikož u zahradní boudy pak budete mít krytý prostor, jenž se bude hodit v čase nepohody anebo na uskladnění dřeva. U střechy si promyslete jednak celkové rozměry trámů a jednak i střešní krytinu. Jako nejvhodnější e jeví buď plechová krytina vyžadující pouze laťování, anebo klasický šindel, u něhož je ale nezbytné krovy kompletně zakrýt. K tomu vám skvěle poslouží palubní anebo osb desky. Jejich minimální pochozí šířka by měla činit alespoň 16 mm.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Zdroj obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Nezapomeňte na nabarvení či obložení stěn

Pokud již máte hotovou střechu, měli byste ještě zdokonalit vnější vzhled unimo buňky. Levnější variantu představuje její natření.( Viz. obrázek) Jinak ale klidně můžete nakoupit palubní desky a buňku dokonale pobít a následně ošetřit nějakou hezky vypadající lazurou.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.