Hasicí přístroj je v domácnostech povinnou výbavou
Žijeme v době ohromného komfortu a blahobytu, který nám zajišťují moderní technologie. Pomocí nich dnes lidé vaří, perou, topí, žehlí, vysávají a vykonávají v podstatě všechny činnosti, jimž se ještě před několika lety museli věnovat ručně. V souvislosti s pokrokem jde ovšem ruku v ruce větší riziko, že v domácnosti dojde ke katastrofické události. Pak je určitě zapotřebí myslet na ochranu nejen formou pojištění, ale také v dané chvíli. Jaké domácnosti kupříkladu musejí disponovat hasicím přístrojem? Na to se dnes podíváme podrobněji.
Majitel rodinného domu nařízení neunikne
Většina občanů České republiky si jistě dokáže představit život ve vlastním, rodinném domě. Někdo si tento sen dokonce už splnil. Každopádně jako majitel domu musíte ze zákona disponovat alespoň jedním hasicím přístrojem. Toto bezpečnostní opatření platí pro všechny soukromé budovy, které byly postaveny po roce 2008. Starší domy jsou zmíněné povinnosti osvobozeny, i tak je ale vlastnictví hasícího přístroje hojně doporučováno.
Zdroj fotografie: Pixabay.com
Paradoxně starší domácnosti jsou hrozbou požáru ohroženy nejvíce. Může v nich totiž mnohem snadněji dojít ke zkratu v elektromotoru či náhlému vzplanutí kvůli starým kamnům.
Nebojte se příliš vysokých cen
Hasicí přístroje se dají rozdělit do několika skupin podle druha hasiva. Tradiční typ operuje na bázi prášku, pro něhož je univerzálnost použití hlavní přednostní a doporučujeme jej tedy i vám. Nemusíte se strachovat, že vás jeho koupě vyjde enormně draho. V běžných obchodech se dá pořídit za cenu do tisíce korun, což je ve vztahu k bezpečnosti sebe i svých bližních velice přijatelná částka.
Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com
Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.