Co dělat, aby vám svíčka hned nevyhořela?
Dlouhé zimní večery si užijete nejlépe s vonnými svíčkami. Při jejichž plamenu se dá tak pohodlně relaxovat. Vnesou do vašeho interiéru nejenom teplo, ale také nabudí lepší náladu během pošmourných dní, kdy za vámi slunce moc nepřijde. Máte-li takových svíček víc, dokážou vám na posezení například v obývacím pokoji dokonce i pěkně posvítit. Aby vám ale taková svíčka vydržela hořet co nejdéle, je potřeba dodržet několik málo pravidel.
Vhodné místo na svíčku
Svíčku pro bezpečnost postavte vždy na rovnou podložku. Pokud bude svíčka byť jen mírně nakloněná, může se stát, že rychle vyhoří nebo hořet přestane. Svíčku postavte také vždy tam, kde není průvan. Svíčku nechte hořet a zbytečně jí nezhasínejte a opakovaně nezapalujte, často se tím poškodí knot, který se potom znovu špatně zapaluje. Aby vám pak svíčka vydržela hořet co nejdéle a vosk po ní stékal minimálně, je dobré jí dát před zapalováním na pár hodin na mrazák. Vosk ztuhne tak, že bude při zapálení svíčky i pomaleji hořet.
Příprava svíčky
Životnost svíčky prodloužíte i tím, že jí ponoříte do studené osolené vody. Při zanoření svíce do studené lázně, dejte samozřejmě vždy pozor na knot. Svíčka by díky studené lázni měla výrazně pomaleji odtékat. Kuchyňskou nebo hrubozrnnou solí posypejte i zapálený knot, svíčka vám díky tomuto pokusu bude hořet třikrát tak déle.
Foto: Pixabay
Zázraky se nedějí jen díky kuchyňské soli, ale i díky alobalu, jímž můžete obalit celou hořící svíci. Pouze nahoře z něj vytvořte malou kopuli, díky níž se dostane vzduch ke svíčce. Svíce vám díky otvoru v alobalu bude hořet nejen pomaleji, ale hlavně bude vosk odtékat rovnoměrně. Z toho plyne, že alobal využijete především ve chvíli, kdy vidíte, že svíčka hoří nerovnoměrně.
Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-usetrit-za-svicky-20301215.html
https://bydleni21.cz/tipy-jak-se-spravne-starat-svicku-aby-dlouho-vydrzela/
Náhledové foto: Pixabay
Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.