Aromaterapie pomůže nejen s nachlazením

Aromalampy jsou na trhu čím dál tím oblíbenější. Nejedná se přitom o žádnou horkou novinku, nýbrž tradici, které se oddávali už lidé v dávném středověku. Pomocí éterických olejů se tenkrát léčily problémy těla i duše a tento způsob využití ostatně přetrval až dodnes. Od čeho všeho vám mohou aromalampy a difuzéry odpomoci? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Jak se aromalampy správně používají

Aromalampy tvoří spodní nádoba sloužící jako prostor pro zapálenou svíčku a také jako podstavec misce, do které později umístíte vodu s éterickými oleji. Je důležité, aby miska byla dostatečně široká, jinak budete nuceni často dolévat a špatně tak udržíte ideální poměr mezi vodou a zmíněným olejem.

Ten se obvykle udává v množství čtyř až osmi kapek na jednu misku vody podle toho, jak velkou místnost má provonět. Voda se do misky nalévá zásadně teplá kvůli lepšímu odpařování, zároveň ovšem nesmí přesáhnout hranici 50 °C.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak se vyrábějí éterické oleje

Éterické oleje se extrahují, lisují a destilují z nejrůznějších rostlin. K výrobě se využívají v podstatě všechny části včetně květů, plodů, kůry a listů. Rozhodně se nedoporučuje investovat peníze do synteticky upravených olejů, které ztrácejí svou účinnost a navíc jsou v mnoha případech naopak zdraví škodlivé.

Každý typ éterického oleje pomáhá v souvislosti s jinými zdravotními problémy. Bolest hlavy pomůže odstranit olej z mateřídoušky, kardamomu nebo levandule. S nespavostí naopak bojuje kopr, levandule a meduňka. Na nachlazení se doporučuje eukalyptus, borovice, zázvor či citron. Proti stresu se můžete bránit za pomoci vanilky nebo bazalky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.