Antquarium: Mravenčí farma u vás doma zabaví děti i dospělé
Rádi ukazujete vašim dětem, jak to funguje v přírodě? Ukazujete jim různé živočichy a učíte je názvům mnohých rostlin. Chvályhodné. Jasně, děti jsou učenlivé, a když něco vidí v praxi, dozvědí se toho spousty a nenásilnou formou. Mnozí živočichové ale žijí spíše ve volné přírodě, případně se občas vyskytnou rodinném domku. V takovém panelovém domě, respektive v bytě tomu tak nebývá. Typická je situace třeba u hmyzu. I ten už ale můžete mít doma. Výbornou volbu je například mravenčí akvárium.
Sledujte mravence přímo v akci
Pořízení antquaria není nijak složité. Koupíte si ho jednoduše online. Poté, co k vám dorazí, stačí jen nachytat pár mravenců, kteří budou obyvateli tohoto jejich nového domečku. Jak je to možné a v čem je takové akvárium pro mravence jedinečné? Na to vám odpovíme v následujících řádcích.
Mravenci v akváriu: Zdroj obrázku Heureka.cz
Inovativní gel jako základ
Jakousi hlavní součástí mravenčího akvária je speciální gel. Jedná se o absolutně netoxický materiál, který byl vyvinutý pro NASA. Prostřednictvím něj se měl zkoumat podrobněji vesmír. Tento gel nápadně připomíná želatinu a je maximálně výživný. Mravenci si tak mohou doslova dávat do nosu. žít se jim uvnitř bude jako v bavlnce.
Mravenčí akvárium: Zdroj obrázku Heureka.cz
Provoz antquaria je fakticky bezúdržbový
V první řadě je zapotřebí jenom chytit cca 15 mravenců. Ti se umístí dovnitř a do gelu je zapotřebí vytvořit pár prohlubní. Poté se antquarium uzavře a můžete už jenom sledovat, jak si mravenci vytváří chodbičky v samotném gelu. Parádní podívána. Mravenci přitom budou dokonale nakrmení gelem. Struktura chodeb bude originální. Počítat ovšem musíte s tím, že samotné antquarium má také nějakou dobu životnosti, a to 6 měsíců. Poté mravence opět pustíte do přírody.
Mravenčí akvárium: Zdroj náhledového obrázku Heureka.cz
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.