50 domácích vylepšení, která prakticky okamžitě zlepší váš rodinný i soukromý život
Čím více času trávíte doma, tím více problémů si všímáte ve svém prostoru. Drobná hromádka nepořádku se najednou jeví jako hora, na zaprášené povrchy najednou nemyslíte.
Naštěstí nemusíte trávit veškerý čas úklidem, abyste si vybudovali bezchybnou domácnost. S těmito jednoduchými tipy pro domácnost budete moci mít své prostory uspořádanější, produktivnější a čistší během okamžiku – a udržíte si ji takovou po zbytek času. A pokud máte trochu času, podívejte se na těchto pár vychytávek pro domácích vylepšení, které zvládnete za hodinu nebo i méně!
Snažte se zorganizovat úložný prostor hned u vchodových dveří
Nedovolte, aby se nepořádek dostal po vás do vašeho domova a stal se větším problémem v celém vašem prostoru. Vyberte si východ či vchod, který všichni nejčastěji využívají, zahrňte do něj velkou vertikální kapacitu pro kabáty, boty a batohy, kabelky, tělocvičné brašny. Stejně jako různí trenéři a odborníci na úklid navrhujeme, aby se v tomto prostoru uchovávaly věci používané venku. Mezi tyto věci patří spreje proti hmyzu a opalovací krémy, a také sem do něj umístěte několik mělkých beden na zpevnění nepořádku, jako jsou hračky nebo náhodné ozdoby. A v případě, že chcete předměty, které již tolik nepoužíváte prodat, podívejte se na různé způsoby, jak se jich výhodně zbavit.
Zkuste se zaměřit na pravidlo „žádné boty v domě“
Místo toho, abyste se procházeli po domě v nepořádných botách, což by vám přidalo ještě jednu věc k úklidu, udělejte to tak, abyste své kopačky odkopli hned u vchodu. K tomu, nejen my ale i další hospodyně a vaše maminky vám poděkují a vyhnete se hádkám. Tato základní změna zcela snižuje množství špíny, bláta a smetí, které běžně vnášíte do domu. Je to obzvláště důležité pro domy s koberci nebo rohožemi, které vyžadují více úklidu než tvrdé dřevo nebo dlaždice.
Vezměte si do rukou papír nebo tablet a zapište si plán úklidu
Pokud zjistíte, že na úklid domu nemáte nikdy čas, zapište si ho do kalendáře a zařaďte ho mezi stálé akce. Naplánujte si seznam úkolů po částech na každý den, týden až měsíc, abyste si rozvrhli, co je třeba udělat pro začátek. Seznam jistě brzy oceníte!
Když už jsme u seznamů… Co takhle si udělat pro každou místnost jeden
Potřebujete urychlit domácí práce? Zkuste si udělat záznamy o úkolech pro každý prostor a neztratíte tak přehled o svých cílech. Zapsání úkolů pro každou místnost vám pomůže udržet si pořádek a vizuálně si uvědomit, jak si začínáte odškrtávat jednotlivé pochůzky. A poznamenáváme, že obvykle je to vážně efektivní v případě, že rozdělujete pochůzky mezi jednotlivé členy rodiny.
Dupněte si a zařiďte si velitelský stůl
Že máte doma blázinec a není prostor, který byste mohli přiřadit jako hlavní a řídící centrum pro váš domov? Přitom vytvoření příkazové stanice uvnitř domu bude udržovat nezbytné věci organizované. Může to být centralizované místo, kde se budou uchovávat rodinné plány, účty a důležité tiskoviny, záznamy o základních potřebách a týdenní jídelníčky. Uloží se klíče a obálka domácí správy s nezbytnými telefonními čísly, rodinnými terapeutickými údaji a plány údržby domácnosti (jako jsou vodní filtry, nutné opravy klimatizace, vzduchové filtry a jiné).
Hned, jak se osprchujete, osušte sprchový kout a setřete stěrkou skla
Potřebujete udržet čistotu v koupelně, aniž byste museli trávit hodiny úklidem? V tu chvíli je čas vytáhnout stěrku. Mějte ji v interiéru sprchy odloženou na háčku. Jde o to, že obvykle je to tak praktické, protože minerální látka vody ze sprchy se časem usazuje na dlaždicích, příčkách a skle. A v případě, že je neotřete, dokud jsou ještě vlhká, dostane se vlhkost a kámen na těžko dostupná místa. A pokud chcete svůj prostor vyčistit, existuje spousta způsobů. Takže nemusíte předem věšet hlavu.
Hoďte závěs do pračky, abyste jej vydezinfikovali
Než abyste se snažili odstranit nečistoty, pěnu a šampón ze sprchového závěsu, zatímco visí, sundejte ho a v pračce, ho na jemný prací cyklus, vyperte. Chcete-li zvýšit kontrolu odstraňování nečistot, vhoďte do něj trochu vonné soli a nechte ho uschnout na slunci.
Věci ihned odkládejte při příchodu domů, místo abyste vymýšleli, kam je položíte
Ihned jak přijdete domů, odložte si okamžitě věci tam, patří. Lidé mají ve zvyku přijít domů a rozházet věci po kuchyňském stole, po lavici, po jednom a zase po druhém pokoji. Ale takhle si přeci vytvoříte nepořádek a ještě budete všechno hledat. Pokud dokážete začlenit do své rutiny tento princip, uděláte si v životě velkou změnu.
Vymyslete si 20minutový test
Pokud nedokážete uklidit místnost za 20 minut nebo méně, máte v ní pravděpodobně příliš mnoho věcí. Nastavte si stopky, změřte si čas úklidu, a pokud po uplynutí času budete mít stále nepořádek, je čas začít věci dávat pryč nebo je vyhazovat.
Otevřete nedůležitou poštu přes skartovačku
Pravděpodobně budete mít v každém chumlu jeden nebo dva kusy pošty, které stojí za pozornost. Chcete-li rychle oddělit věci, které vyžadují vaši pozornost, od těch, které ji nevyžadují, otevřete poštu každý den – a to přes skartovačku, která rychle znehodnotí vše, co není důležité.
Nastavte si a neporušujte pravidlo šesti měsíců
Pokud jste něco nenosili půl roku, je čas to dát pryč – bez jakýchkoli pochybností, nebo myšlenek, že byste si to ještě na chvíli mohli vzít. Pokud jste to nepoužili minulou zimu, nebudete to nosit ani tuto zimu, takto prostě je. V případě, že si přesto potřebujete dát trochu volnosti, klidně si tuto časovou osu rozšiřte na rok. Ale ne víc!
Každoročně hned na podzim uspořádejte sbírku kabátů
Ještě před tím, než se vaše sousedství vydá s kabáty do nejbližší dobročinné charity, měla by vaše rodina projít své kabáty. Tak vyčleníte to, co je vám stejně malé a co nepoužíváte. Nejenže tím uděláte velký skutek, ale navíc budete mít konečně více místa v předsíni nebo ve skříni! Dvě mouchy jednou ranou.
Naučte své děti organizovat podle zásady „podobné se hodí k podobnému“.
Výjimečně malé děti se mohou naučit organizovat, pokud jim jasně určíte, kam a co v jejich pokoji nebo pracovně patří. Organizace beden a proutěných kontejnerů všech jejich puclíků nebo všech jejich náklaďáků může být neuvěřitelný způsob, jak je přimět začít. Mnohem lepší však na tom bude, že tento způsob je naučí neztrácet věci a mít je věčně pod kontrolou. V případě, že si sami něco ztratí, budou přesně vědět, kde to uklidili.
V boji proti plísním nechte dvířka pračky otevřená
Zjistili jste, že vaše šaty po vyprání trochu zapáchají? Firmy nebo živnostníci, kteří se zabývají opravami domácích a komerčních praček, předepisují vstupní otvor do pračky nechat neustále otevřený i několik hodin po dokončení praní poslední hromádky. Pokud to k potlačení zápachu nestačí, nebo v případě, že máte v pračce nebo na jejích těsněních opravdový zápach, smíchejte bílý ocet a připravte pop, který pomůže věci osvěžit.
Už jste čistili žaluzie pomocí kleští?
V případě, že potřebujete urychlit čištění žaluzií, v podstatě omotejte hadřík kolem každé strany kleští, zajistěte je pružnými gumičkami a použijte je k úklidu mezi zaneřáděnými lamelami.
Ocet a jedlá soda se hodí i na odbourání drtiče odpadu
Místo toho, abyste utratili peníze za drahý čisticí prostředek, použijte něco, co pravděpodobně máte ve svém špajzu – jedlou sodu! Nasypte ji do odtokové nádoby a pak na ni nalijte ocet. Zase nejde jen o naše doporučení, ale i tento postup se využívá v mnoha domácnostech. A odborníci na instalatérství tomuto dávají přednost před hydroxidem, který ničí potrubí. Kombinace přípravků vytvoří pěnu, která čistí i dezodoruje, aniž by hrozilo nebezpečí poškození kanálů.
A když už jsme u sody, k odstranění nečistot z pánve použijte jedlou sodu
Díky této radě bude těžko odstranitelná špína na vaší nádobě minulostí. Vyčistěte povrch tímto práškem, naplňte nádobu vodou a dejte ji dusit na sporák. Přesně jak radí i jedna šéfka úklidu a údržby. Opravdu nechte vodu několik minut vařit, vypněte sporák a poté ji vydrhněte kartáčem nebo utěrkou podle vlastního výběru, jakmile voda trochu vychladne.
A pokračujeme – čištění vnitřní strany trouby pomocí jedlé sody
Nemusíte používat škodlivé čisticí prostředky a vysoký teplý vzduch k vytvoření čisté trouby. Doporučujeme vytvořit lepidlo z jedlé sody a vody a rozetřít ho po vnitřku dvířek trouby a nechat ho 30 minut působit. V tu chvíli pastu – a nečistoty pod ní – setřete vlhkým hadříkem. Vše, co se nestihlo uvolnit, lze bez námahy vyhnat trochou bílého octa ve sprchové láhvi.
Nezapomeňte ani na čištění mikrovlnné trouby, k čemuž využijte ocet!
Čištění vnitřního prostoru zaneřáděné mikrovlnné trouby není žádný med. Skvělá zpráva? Její vyčištění nemusí být těžkým úkolem. Předepisujeme smíchat jeden díl bílého octa a tři díly vody v misce vhodné do mikrovlnné trouby a nechat je dvě minuty zahřívat v mikrovlnné troubě. Jakmile je hotovo, stačí nepořádek setřít papírovou utěrkou nebo hadříkem na opakované použití.
Dřevěná krájecí prkénka, která neustále používáte, nezapomeňte ošetřit kokosovým olejem
Každodenní krájení na prkénku vyžaduje ošetření nejen nože, ale i prkénka. Ale děláte dost pro to, aby vaše dřevěné desky na krájení zůstaly stejně skvělé jako ty nové? Doporučujeme používat na dřevěné krájecí desky kokosový olej, aby se zachovala dobrá kvalita dřeva. A pokud potřebujete ještě trochu popostrčit, pak vězte, že studie z roku 2013 zjistila, že kokosový olej úspěšně brání rozvoji bakterií.
Dejte se na čištění prkénka citronem
Pokud nepotřebujete mít na rukou zkažené nečistoty pokaždé, když sáhnete na prkénko, budete ho muset řádně vyčistit. Ale do myčky se dřevěné prkénko nehodí! Jakmile ho přestanete používat, očistěte ho tak, že na něj nanesete trochu soli a potřete ji půlkou citronu, abyste vyhnali veškeré nečistoty. Jakmile to uděláte, použijte čisticí prostředek na nádobí a horkou vodu, abyste ho vydezinfikovali, a postavte ho ve svislé poloze, aby uschlo.
Na krásná, čistá a průhledná skla použijte kukuřičný škrob
Získat okna bez poskvrnky je méně náročné, než si myslíte – stačí k tomu jen trocha kukuřičného škrobu. Navrhujeme zkombinovat dvě sklenice horké vody, čtvrt nádoby octa a lžíci kukuřičného škrobu ve sprchové láhvi, abyste se zbavili šmouh. Sbohem, okeno!
Kuchyňské skříňky projděte úplně každý den
Kuchyňské skříňky shromažďují více nečistot, než byste si možná představovali, a to díky částečkám oleje, které se do nich rozptýlí při vaření. Jakmile se dostanou na vaše skříňky, vytvoří lepivý film, který může zachytit vše od nečistot až po zvířecí chlupy. Nejjednodušší způsob, jak je udržet v čistotě, stačí podle nás jen v podstatě pěnivá voda a hadřík. A nade vší pochybnost se z toho stane každodenní sklon. Čím jsou olejové skvrny mastnější, tím hůře se odstraňují.
Udělejte si zásobu čisticích prostředků
Pokud potřebujete ušetřit peníze a udržet domácnost v čistotě, nepochybujte o tom, že si tyto čisticí prostředky koupíte ve větším množství. Nejenže mají čisticí prostředky dlouhou životnost, ale v případě, že je koupíte ve velkém, mohou být opravdu levné. A pokud si pohlídáte různé akce a slevy, pak máte vyhráno!
Umíte si sami vyrobit čisticí prostředek?
Nejhorším protivníkem špinavých kuchyňských podlah není čisticí prostředek zakoupený v obchodě, ale ten, který budete moci vyrobit s využitím materiálů, které máte pravděpodobně již nyní po ruce. V kbelíku připravte směs vody, jedlé sody, trochy čisticího prostředku na kuchyně a bílého octa. Rozetřete trochu na podlahu a vytřete!
Nepoužívejte však na kuchyňské linky čisticí prostředky na bázi citronu
Zatímco ručně vyráběné čisticí prostředky s citronem fungují dobře na mnoha površích, vaše kuchyňské linky mezi ně nepatří. Materiály jako kámen a mramor jsou propustné a látky jako ocet a citron je mohou časem narušit. V případě pochybností se držte čisticích prostředků specifických pro daný povrch.
Nepřeplňujte myčku na nádobí
Pokud své nádobí shromažďujete v myčce nádobí, je pravděpodobné, že ho nemáte dostatečně čisté. Když je nádobí shromážděno pohromadě, může se velmi silně přitisknout k sobě, takže voda a čisticí prostředky mezi nimi nemohou proniknout. V každém proutěném kontejneru shromážděte odlišné nádobí, abyste umožnili maximální proudění vody.
Dlouhé a štíhlé předměty nedávejte do koše na nádobí v myčce
Pokud se vám zdá, že nádobí není dostatečně čisté, ujistěte se, že do koše na nádobí v myčce nevkládáte špachtle. Tím můžete zablokovat průtok vody a uvolňování mycího prostředku. Položte je raději na horní stojan.
Jednou týdně vyvětrejte peřiny a polštáře, abyste omezili výskyt roztočů
Hned ráno, když z postele vstáváte, si ji možná budete chtít ihned ustlat. Ale zdržte se toho, může to být z dlouhodobého hlediska výhodnější. Vlhkost z vašeho těla může přitáhnout roztoče a jiné potvůrky, které jednak podporují alergii a jednak plíseň. Takže když už o tom mluvíte, vyvětrejte si povlečení a ustelte postel, až bude úplně suchá.
A co péče o vaši matraci? Osvěžte ji jedlou sodou
Povlečení perete často, ale kdy jste naposledy čistili podložku na spaní? Abyste tento drahý a důležitý kousek udrželi v perfektní kondici, posypte ho několika sáčky jedlé sody, nechte ho hodinu odstát a vyluxujte ho – všechny uchycené vůně nebo prach se vysaje spolu s ním.
Naučte se před vysáváním utírat prach
Pokud vysáváte na začátku a uklízíte až poté, ztěžujete si práci. Při úklidu padají částečky prachu a nečistot na podlahu. Uklízení ještě předtím, než vysáváte, vás ušetří toho, abyste museli stejnou podlahu čistit dvakrát.
Přestaňte používat jednorázové prachovky. Využijte utěrky z mikrovlákna
Pokud potřebujete vyčistit domácnost a snížit uhlíkový dopad jedním rázem, vyměňte jednorázové čisticí utěrky za opakovaně použitelné utěrky z mikrovlákna. Jsou tím nejlepším způsobem, jak uklízet domácnost. Opravdu dobře zachycují prach a jakékoliv nečistoty a nejskvělejší na tom je, že se dají opakovaně použít. Stačí dát utěrku do pračky, vysušit ji a bude jako nepoužitá.
K odstranění chlupů z vysavače použijte rozrývač švů
Zjistili jste, že vaše vlasy neustále ucpávají válce ve vysavači? Místo toho, abyste použili nůžky a hazardovali s řezáním štětin kartáče vysavače, použijte rozrývač záhybů ze šicí jednotky, abyste vlasy rozstříhali a mohli je jednoduše odstranit.
Využijte co nejlépe vlastností všech nástavců vysavače
V případě, že používáte pouze jednu vysávací hlavu, pravděpodobně nemáte svůj domov tak čistý, jak by mohl být. Jednotlivci jednou za čas využívají všechny ozdoby svých strojů, ale každá z nich je určena pro určitou věc ve vašem domě. To znamená připojení přípojky na čalounění při čištění nábytku, využití vhodných válců na koberce a využití přípojky na zvířecí chlupy, aby se věci neucpávaly, když uklízíte po svých chlupatých společnících.
Jakmile je motor hlasitější a hlasitější, přestaňte ihned vysavač používat
To, co potřebujete poslouchat při používání vysavače, může být spolehlivý šum, nikoli náhlé zahřmění. Pokud se vám zdá, že se váš vysavač při sběru nečistot namáhá, je čas vyměnit přístroj. Pokud jej navíc stále používáte, je to nepochybně způsob, jak stroj zničit a případně vyhodit pojistky v domě.
Když budete vysávat denně, prodloužíte si životnost koberců
Myslíte si, že své koberce zachráníte před předčasným zánikem tím, že omezíte frekvenci jejich vysávání? Přemýšlejte znovu. Vysávání umožňuje kobercům dýchat a uvolňovat zamotaná vlákna, což může prodloužit jejich životnost. Navíc se v koberci rádi rozmnožují a sdružují roztoči, blechy a jiné potvůrky.
Nevysávejte koberce, předtím, než na nich případné skvrny zcela zaschnou
Nejspíš jste někde slyšeli, že jakmile vám něco ukápne na koberec, měli byste skvrnu ihned vysát, aby nezůstala ve vláknech koberce. Ale jde o hodně riskantní krok. Pokud máte vysavač na suché vysávání, hrozí, že se voda dostane někam, kde se vytvoří plíseň.
Na odstranění odolných a zaschlých skvrn z koberců využijte peroxid vodíku
Pokud vám na krémový koberec spadlo rudé víno, nemusíte panikařit – trocha peroxidu vodíku ho v mžiku odstraní. Řádně prolijte texturu a perte ji a přetřete, dokud skvrna nezmizí. Aplikujte část přípravku, před použitím na velké ploše, na menší části koberce, která není úplně vidět, abyste otestovali barevnou stálost. Pokud bude vše v pořádku, pokračujte na postiženém místě.
Než začnete s úklidem, odstraňte z prostoru všechny věci
Ještě předtím než vůbec začnete reorganizovat jakoukoli část vašeho domova, hlavně nezapomeňte, abyste pro začátek vyčistili prostor a prozkoumali své věci. Takže v případě, že se zbavujete svého šatníku, vyndejte všechny (opravdu celý obsah) šaty a dejte je na hromadu na postel. V případě, že si děláte místo v kuchyňských skříňkách, vyndejte všechny talíře a sklenice a srovnejte je na pult. Musíte vidět všech 30 sad triček a 10 kalhot a další, abyste si uvědomili, kolik přebytečných věcí máte.
Než začnete ukládat předměty do police, seřaďte je
Pokud zjistíte, že se potýkáte s přeplněnými regály, existuje jednoduché řešení, se kterým souhlasíme. Všechny své věci si srovnejte do jednoho regálu. Tímto způsobem je mnohem jednodušší rozhodnout, co si ponechat – a čeho se zbavit. U věcí, které si potřebujete ponechat, ale v podstatě je nevystavujete, vám tento trik navíc pomůže lépe se rozhodnout, jakou míru kapacity boxu budete pro přebytek potřebovat.
Upravte si police na knihy tak, aby vypadaly jako na zakázku
Chcete-li okamžitě zvýšit úroveň regálů, zkuste změnit prostor mezi regály. Takže místo dokonale symetrické jednotky budete mít regály různých výšek – některé krátké, některé vysoké, některé široké, některé uprostřed. U většiny nejmodernějších regálových jednotek toho dosáhnete tak, že v podstatě posunete přidržovací kolíky o několik bodů nahoru nebo dolů. Odtud smíchejte řady obohacujících věcí a řady knih a voilá, budete mít moderní ústřední bod v obývacím pokoji.
Těsnění mezi jednotlivými díly lišty, aby působilo celistvě
Pokud nemáte peníze na instalaci lišt na míru, existuje trik, který vám to umožní. Použijte kusy, které můžete koupit v železářství, a trochu tmelu, aby vaše lišty vypadaly, jako by byly vyrobeny na zakázku pro váš domov. Vyplnění mezer těsněním jim umožní rozpínat se a smršťovat spolu se změnami počasí a zajistí, že hrany mezi jednotlivými díly budou vypadat bezproblémově.
K vytvoření dokonalých těsnicích linií použijte malířskou pásku
Při tmelení mezi lištami, kolem vany nebo na jiném intenzivním místě použijte malířskou pásku nad a pod místem, kde tmelíte, abyste hmotu udrželi v drážce. Po zaschnutí pásku vysušte a získáte dokonale rovnou linii tmelu.
Odstraňte průvan použitím vlastního těsnění proti povětrnostním vlivům
Cítíte doma chlad? Malá ochrana proti povětrnostním vlivům vám může pomoci snížit náklady na energii a udržet vaši domácnost v pohodlí. Doporučujeme, abyste si otestovali, zda si přejete do svého okna zahrnout pásky proti povětrnostním vlivům, a zavřeli si okno na bankovku. Pokud ji vytáhnete bez námahy, což znamená, že můžete aplikovat několik samolepicích pásků proti povětrnostním vlivům.
K uvolnění odtoku z dřezu použijte několik nejčastějších kuchyňských ingrediencí
V případě, že vám došel čisticí prostředek, nechoďte do obchodu, abyste si jich pár přinesli. Použijte spolehlivou kombinaci, kterou máte pravděpodobně po ruce. Podle různých doporučení, přestaňte ihned používat agresivní látky jako je hydroxid a vyměňte ho raději za jedlou sodu a ocet. To je mnohem šetrnější způsob a vaše trubky vám poděkují.
Pro odstranění ucpané stojaté vody použijte píst
Pokud se potýkáte s ucpáním, které je tak hrozné, že nad ním stojí voda, nepokoušejte se ho odblokovat chemickým čisticím prostředkem. Ten může skončit nasycením ve stojaté vodě a způsobit potenciální nebezpečí pro děti a domácí zvířata. Použijte píst! Umístěte hlavici pístu nehnutě nad odtokový otvor a zcela jej zakryjte. Pětkrát až desetkrát píst rychle vysuňte nahoru a dolů, minutu vydržte a pak znovu vysuňte. Jakmile voda opadne, začněte s aplikací sody a octu, což efektivně vyčistí i zbývající nečistoty.
Víte, jak zabráníte vyblednutí látek? Stačí pouze mít záclony přes den zatažené
V případě, že chcete, aby váš čalouněný nábytek vypadal jako nepoužitý, bezpochyby zatahujte žaluzie, když je slunce ráno a odpoledne nejsilnější. Koordinované denní světlo může v podstatě rozmazat textury nebo dokonce plátna, takže vydržte, dokud slunce nezapadne, a znovu je otevřete.
Pročistěte vzduch v interiéru pomocí pokojových rostlin
V případě, že se ocitnete v domácnosti, kde je dusno, zvažte, zda do ní nepřispějete zelení. Také navrhujeme přidat anglický břečťan, bambusové palmy, rostliny kukuřice, gerbery nebo jiné rostliny, které fungují jako běžné vzduchové filtry.
Pravidelně vyklepejte filtry HVAC, aby se vzduch pohyboval po celém domě
Na filtrech vzduchotechniky se může časem nahromadit velké množství prachu a nečistot, což vede ke zhoršení kvality vzduchu a snížení jeho průtoku. Pravidelné čištění – přibližně jednou za tři měsíce – může pomoci maximalizovat účinnost proudění vzduchu v celém domě a zajistit, že v obzvláště teplých nebo chladných dnech bude v domě příjemně.
Vyměňte filtry zavčas, aby byl váš vzduch stále čistý
Zaneřáděné vzduchové kanály dokáží vaši domácnost znečistit ještě více. Nečisté vzduchové kanálky obsahují nečistoty, které se mohou účinně rozptýlit v potrubí. V domácnosti to začne omezovat váš systém, aby se více snažil rozptýlit vzduch, a narušuje jeho provádění. Je to však další důvod, proč čistit kanály každých několik měsíců a každých zhruba šest měsíců je vyměnit. A pokud chcete najít další jednoduché způsoby, jak podpořit bezchybný stav domácnosti, podívejte se na to, co u vás nefunguje a co byste potřebovali.
Zdroje info: bestlife.com, novinky.cz
Náhledové foto: Pixabay