3 technologie sanace vlhkého zdiva
Moderní sanační technologie jsou dnes poměrně diskutovanou záležitostí. Není se čemu divit, protože podřezání zdiva je zapotřebí prakticky u všech starších objektů, které jsou vystaveny dlouhodobému působení vody. Zdivo tak pochopitelně ztrácí časem na své kvalitě a pevnosti, čímž může být přímo ohrožena celková stavba jako taková. I proto se vyplatí vsadit na některý z moderních osvědčených typů sanace vlhkého zdiva. My si představíme tři nejznámější postupy, kterými se můžete dopracovat k dokonalému řešení podle vašich představ.
Sanační tepelně izolační omítky
Velmi lehkými omítkami, které dokážu ušetřit hodně peněz i úsilí při manipulaci, jsou sanační tepelně izolační omítky. Díky hydrofobním a hydrofilním účinkům navíc umí zajistit vynikající prostředí. Z konkrétních technologií bychom mohli jmenovat omítky Nanosan anebo Nanotherm. Bez problémů s nimi lze řešit i sanační postupy pod úrovní terénu. Co se týká samotné úspory, pak její objemová hmotnost 380 kg/m3 umožní, že bude stačit jen 7 kg/m2 omítky při tloušťce 20 mm. Oproti standardním omítkám mají 17 x vyšší tepelně izolační vlastnosti.
Klimatizační minerální desky
Zajímavou volbou jsou také klimatizační minerální desky. Za normálních okolností dokáže vodní pára vnikat do konstrukce. Klimatizační minerální desky jsou schopné bez větších problémů vodu odvést mimo zdivo a eliminovat tak jakékoli možnosti, že bude vlhkost práv ve zdech. Výborná kapilárně aktivní vápenosilikátová tepelná izolace se o tyt vlastnosti postarají.
Tepelně izolační desky z polystyrén cementové směsi
Vnější řešení sanace vlhkého zdiva za pomocí tepelně izolačního systému na bázi polystyrén cementové směsi je u starších budov naprosto optimální. Veškeré materiály jsou ryze nehořlavé a paropropustné. Výbornou volbou jsou kupříkladu desky Nanodesk.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.