Základní chyby při malování interiérů

Malování

Malování pokojů je bezesporu činností, která je vcelku frekventovaná a charakteristická je především tím, že ji většinou lidé řeší sami. Prakticky v každém z nás se skrývá kousek malíře. Tedy alespoň si to myslíme. Opak ale může být pravdou. Profesionální malíři se totiž dokážou vyvarovat chyb, které se laikům stávají poměrně často. I proto se na ně soustředíme, aby se vám v případě malování nestalo, že byste se jich dopustili také.

Nevhodné škrábání omítky

Jedním z velkých problémů ještě před aplikací samotné barvy bývá škrábání suché omítky. Vše by se mělo činit u mokré omítky. Při škrábání suché dochází ke vzniku spousty i poměrně hlubokých rýh, které se pak jen velmi složitě maskují. Pravda je navíc taková, že nátěry je možné na sebe klidně vrstvit, a to klidně i několikanásobně. Všechny moderní barvy jsou totiž koncipovány tak, aby na staré vrstvě perfektně držely a nevytvářely nijak silný film.

Pozor na nevhodný váleček

Váleček je skvělý pomocník, který dokáže urychlit celý proces malování. Ne všude se ale hodí. Určen je především na rovné povrchy s minimálním množstvím rýh. Kopíruje totiž povrch a barvu nanášíte ve stejnoměrné vrstvě. Pokud máte navíc barvu nekvalitní, pak se válečku rychle zbavte. Některé plochy mohou vypadat po malování naprosto tristně. Existují navíc i prostory, kam se válečkem vůbec nebudete schopni dostat a štětec stejně budete potřebovat.

Pozor na přemíru barvy

Spousta lidí si chce celou práci ulehčit tak, že na váleček či štětec vezmou velké množství barvy. Ano, je takto možné natřít větší plochu, nicméně spousta barvy skončí úplně někde jinde, než by měla být. Jakékoli skvrny od barvy svědčí jasně o neprofesionální realizaci nátěru. I proto není od věci si po natření jisté plochy kontrolovat, jak to vypadá na všech místech.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.