Vybíráme nátěry proti plísním

Nátěry proti plísním

Plíseň v domácnost je nevítaným hostem a často dochází k tomu, že se bohužel objeví na místech, kde je naprosto nežádoucí. Hlavně ve starých chalupách a v nevhodně větraných místech se můžete setkat s tím, že se tady začnu vytvářet doslova kolonie. I proto se vyplatí zvolit ty správné nátěry určené proti plísni. Že nevíte, o jaké se vlastně jedná? Nevadí, doporučíme vám, jakým způsobem postupovat při jejich volbě! Možností máte skutečně hodně.

Nátěr problém sám o sobě nevyřeší

Hned na počátku je třeba předznamenat, že ani ten nejlepší nátěr nedokáže zbavit prostředí jakékoli plísně. Základem je totiž přijít na samotnou příčinu vzniku a existence plísně. Jestliže vše odhalíte a následně vyřešíte, můžete bez problémů konkrétní nátěr aplikovat. Mezi nejčastější příčiny vlhkost interiéru patří pochopitelně hlavně přespřílišná vlhkost. Zapomenout nemůžeme ani na nedostatečnou izolaci, která může také způsobovat vznik plísní. Optimální je nejprve řešit penetraci a následně malířský nátěr proti plísni.

Kdy nemusíte shánět specialisty?

Plíseň nemusí být vždy záležitostí, kterou musí nutně řešit odborníci. Potřebujete-li zlikvidovat plíseň pouze v rohu koupelny anebo na toaletě, můžete tak učinit klidně sami, a to velmi jednoduše. Stačit by mělo pouze obyčejné Savo proti plísni. Jestliže je ale plíseň již ve zdech, pak je zapotřebí vysekávání a dalších prací, které je zapotřebí svěřit spíše odborníkům. Právě oni by si s touto problematikou měli bez potíží poradit.

Speciální protiplísňové malířské nátěry

Když bychom měli být konkrétní, pak se mezi speciální nátěrové hmoty řadí například Primalex Mykostop. Podobně jako i statní nátěry dokáže s plísní dokonale zatočit, respektive umí postižené vyčištěné místo pokrýt a následně vyloučit další přítomnost plísní. Pozor ovšem při natírání na spóry, které se uvolňují.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.