Venkovní tv antény pro digitální signál

Anténa představuje prvek, který dokáže přijmout signál pozemního televizního vysílání. Jedná se v podstatě o první komponent, který přichází se signálem do styku. Pokud tedy chcete mít doma opravdu kvalitní signál zaručující pohodový příjem konkrétních programů, pak rozhodně stojí za to dát si na výběru antény záležet. Dnes je k dispozici spousta různých modelů. Vyznat se mezi nimi není úplně jednoduché, a tak vám rádi poradíme…

Digitální anténa neexistuje

Mnozí lidé si myslí, že na příjem digitálního signálu je ideální digitální anténa. Žádná taková přitom neexistuje. K dispozici je pouze klasická anténa dvb-t, která si bere signál přímo z vysílače a pak jej dodává do televizoru. Ten je, anebo naopak není vybaven přijímačem pro tento druh signálu. V případě, že není, musíte zakoupit set-top-box. Tato malá krabička pak dokáže bez větších potíží signál rozšifrovat a programy budou bez větších potíží fungovat. U antény je nejdůležitější především to, aby byla vhodně nastavena k příjmu signálu z vysílače.

Pokojové antény mnohdy vystačí

Pokud můžete mít venkovní antény, pak je situace ideální. V případě, že to ale nelze, vystačí vám i obyčejná pokojová anténa. Ta ale musí mít dostatečně silný přijímač, který dokáže získat signál i přes zeď daného objektu. Nejjednodušší pokojové antény jsou určitě pasivní a zesilovač nemají. I proto je vhodné investovat do aktivního typu antény. Zajímavou volbou jsou zejména diskové pokojové antény.

Co je důležité u venkovní antény

Moderní televizní antény pro digitální příjem jsou směrovými anténami pro UHF pásmo. Digitální vysílání probíhá v rozsahu od 482 do 786 MHz. Většina širokopásmových antén se právě tomuto rozsahu snaží přizpůsobit. Jestliže bydlíte blízko Slovenska, bude ideální volit anténu zvládající i mnohem vyšší kmitočty. I u venkovní antény se mnohdy vyplatí mít zesilovač.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.