Stavební chemie: V hlavní roli termoizolační nátěr

Termoizoolační nátěry

Termoizolační nátěr je součástí stavební chemie, která v sobě snoubí spousty pozitivních vlastností. Když bychom se měli zamyslet nad jeho podstatou, bylo by zapotřebí rozdělit slovo termoizolační na dva výrazy, z nichž vzniklo. Pojem termo symbolizuje teplotu a regulační se týká snížení potenciálních tepelných ztrát. Když si takto dáte obě slova dohromady, vznikne účel, za nímž se termoregulační nátěry aplikují na konkrétní místa. Jedná se o velmi praktickou záležitost. Izoluje, ale zároveň je schopen dostát vzdušnosti prostředí.

Hlavní výhody termoizolačního nátěru

Hlavním plusem je stoprocentně maximální úspora při vytápění konkrétní nemovitosti. Při aplikaci v exteriéru dochází k eliminaci působení slunečních paprsků, které nevnikají do interiéru budovy. Nátěr také efektivně působí proti plísním, jež se mohou bohužel v některém objektu také vyskytovat. Dojde samozřejmě i ke snížení přemíry vlhkosti nacházející se ve zdivu. Zapomenout nemůžeme ani na antikorozní vlastnosti nátěru, jež také nejsou samozřejmě k zahození. Aplikace termoizolačního nátěru je velmi jednoduchá, což platí i o následné údržbě takto ošetřených ploch.

Možnosti užití nátěru

Klasiku představují z hlediska užití termoizolačního nátěru rodinné domy. Určitě se ale setkáme i s tím, že se aplikují na komerční objekty. Zateplení průmyslových budov jejich prostřednictvím také není žádnou výjimkou. Najdeme je i na chladicích boxech a při instalaci vzduchotechniky. Mnohdy se užívá i při izolaci kotlů a nejrůznějších druhů potrubí, u kterého také potřebujeme tepelnou izolaci.

Aplikace nátěru

Termoizolační nátěr proti plísni není nijak složité aplikovat. Stačí pouze zvolit tu správnou plochu a za pomocí štětce jej na ni natřít. Jen je třeba být velmi ostražitý, aby povrch nebyl nijak přespříliš hrubý. Nátěr by totiž nemusel chytit dle potřeby.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.