Realizace podbití střechy z horní strany

Podbití střechy může být řešeno různými způsoby. Pokud ale chcete, aby vynikla přírodní krása trámů a dřeva jako takového, pak neváhejte a volte podbití střechy z horní strany. Pokud nevíte, jak jej realizovat, pak se podívejte právě na následující text a obrázky. Přehledně uvidíte, že tento typ podbití není nijak extrémně náročný a finančně také podbití střechy z horní strany nevyjde nijak draze.

Zdroj obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Vyberte si kvalitní palubní desky

Hodně důležitý je výběr palubních desek. V každém případě se vyplatí nakoupit je přímo u konkrétního dodavatele, který je prodává. Znát bychom měli i původ palubní desky. Jestliže se jedná o desky z některých velkých obchodů a hobby marketů, pak se můžete setkat s vysokou sukovitostí, nevhodným zabroušením palubní desky a také s faktem, že tyto desky budou maximálně přeschlé, což způsobí jejich nerovnost. Vybrat si většinou můžete mezi levnějšími smrkovými palubními deskami a palubkami z modřínového dřeva.

Zdroj obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Nátěr palubních desek a opracování trámů

Když palubní desky nakupíte, pak je nutné opatřit lazuru, kterou je natřete. Ideální volbou je vodou ředitelný lak, který je i ekologický. Kvalitní vodou ředitelná lazura na podbití vydrží v hezkém stavu minimálně 10 let. Na palubní desky pod střechou se nedostane vlhkost a nejsou ani vystaveny nepříjemnému prachu či jiným nečistotám. Na každou palubní desku je nezbytné nanést dva nátěry. Desky nechte alespoň jeden den proschnout a mezitím natřete konce trámů. Ty musí být již předem ohoblované. Šikovný truhlář ale konce ohobluje i na místě.

Zdroj obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Aplikace palubních desek na místo

Palubní desky se na trámy nabíjejí z horní části. Vše je realizováno pohodlně přímo ze střechy. Podbití střechy z horní části musíte mít tedy rozmyšleno již dopředu. V pozdějších fázích stavby by již bylo nerealizovatelné. Nad trámy by se nebylo možné dostat. Po nabití palubních desek se již může nanášet hydrofobní fólie, následně latě a pálená či betonová taška.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.