Příčiny průniku vlhkosti do zdiva

Nepříjemný zápach, plísně, mapy na zdech – to vše jsou příznaky vzlínání vlhkosti do zdiva. Vlhkost může být způsobena venkovními povětrnostními podmínkami, samotným umístěním objektu či zanedbáním větrání či vytápění. Všechny tyto příčiny mohou mít za následek průnik vlhkosti do zdiva a jeho následné poškození.

Prevence je základ

Ve většině případů lze těmto situacím úspěšně čelit – důležitá je však dostatečně účinná prevence. Ta spočívá zejména v kvalitní hydroizolaci zdiva. V mnoha objektech je totiž hydroizolace nekvalitní, takže i sebemenší vlhkost dokáže zdivo znatelně poškodit. V takovýchto případech je spolehlivým řešením sanace zdiva, která dodá potřebnou izolaci a zabrání průniku vlhkosti v budoucnu. Sanace vlhkého zdiva se však neobejde bez odborného dohledu a realizace od zkušených řemeslníků. Ti k tomu, aby zdivu dodali potřebou hydroizolační vrstvu, používají řadu osvědčených metod postupů. Injektáž zdiva, podřezání zdiva či metoda svislé hydroizolace patří mezi ty nejpoužívanější.

Zednické práce jako součást portfolia

Sanace vlhkého zdiva s sebou přináší řadu požadavků na zednické práce. Při náročnějších realizacích, kdy je třeba izolace zdiva nacházejícího se pod úrovní terénu, se sanace neobejde ani bez výkopových prací. Proto je dobré se při výběru firmy, která zakázku na sanaci zdiva provede, informovat, zdali firma má tyto práce ve svém portfoliu. Díky tomu lze totiž ušetřit mnoho času i peněz.

Zdroj náhledového obrázku: sanace-zdiva-praha.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.