Podle čeho se vybírá čistička odpadních vod

Pokud není váš dům napojen na celkovou kanalizaci, která je na svém konci vybavena velkou čistírnou odpadních vod, pak musíte dle současné legislativy volit domácí ČOV. Septiky jsou dnes oficiálně zakázány, takže prakticky nemáte jinou cestu. Naštěstí je výběr čističek odpadních vod poměrně pestrý, takže není problém volit jakoukoli z nich. Podívejme se tedy na čističky odpadních vod poněkud podrobněji. Mnohé jsou skutečně kvalitní a mohou přinést pohodový chod bez komplikací.

Podle čeho volit domácí ČOV 

Důležitých aspektů, kterými bychom se měli řídit, je hned několik. Na počátku bychom měli dát pozor na celkový objem čističky, který by měl být stanoven v závislosti na počtu členů konkrétní rodiny. Dále je vhodné brát ohled na čerpadlo a jeho hlučnost. Čerpadlo jede prakticky pořád, takže je třeba, aby bylo i maximálně spolehlivé. Neméně důležitý je i tvar domácí ČOV. Ideální je nějaký vodorovný kryt, který nijak nehyzdí okolí a lze na něj cokoli postavit.

ČOV Asio

Čističky od společnosti Asio jsou velmi solidní a jejich provedení může právě vaší domácnosti maximálně vyhovovat. Vybrat si přitom můžete hned z několika variant této čističky. Výborná je třeba čistírna odpadních vod AS-VARUIOcomp K. Tato čistička vám zajistí minimální spotřebu elektrické energie. Manipulace s ní je maximálně jednoduchá a poklop je pochůzky a taktéž uzamykatelný. Můžete ji také pohodlně přestavit na typ Ultra. Samozřejmostí je i servis po celé ČR a celá řada certifikací a osvědčení. Cena této čističky se pohybuje kolem 35 000 korun.

Aquatech a jejich čističky

Zajímavou volbou jsou i čističky odpadních vod od společnosti Aquatech. Ty mohou přinést samozřejmě spoustu výhod od kvalitního plastového provedení začínaje a dalšími vlastnostmi končeje. Výborná je jak minimální hlučnost čerpadel dodávaných k těmto čističkám a také cena. Ta mnohdy padá až pod 30 000 korun.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.