Exif_JPEG_422
01/06/2013
Kategorie: Domácnost, Kuchyně

Nákup kuchyňské digestoře

Digestoř samozřejmě není součástí obytných prostor, bez které by se nedalo obejít. Skutečnost je ale taková, že jakákoli digestoř do kuchyňských prostor patří, a to jak z hlediska funkčního, tak i z pohledu designového. Kuchyně vybavená nějakou hezkou digestoří vypadá zase jinak, než je tomu u standardně vybavené kuchyně, kde odsavač par absentuje. Tvarově a také provedením mohou digestoře v současné době překvapit. Určitě se můžeme spolehnout na to, že některé vypadají skutečně skvostně a vytvoří i ze zdánlivě nezajímavého interiéru takový, který se může příchozím líbit. Podívejme se tedy na konkrétní možnosti digestoří. 

Klasické nástěnné digestoře

Jakousi největší klasikou je komínová digestoř, která je umístěna na zdi. Tyto digestoře jsou asi nejoblíbenější hned z několika důvodů:
-                     jde o nejlevnější digestoře
-                     designově mohou představovat celou řadu tvarů
-                     kulaté i hranaté variace
-                     nejprodávanější digestoře na trhu
-                     snadné uchycení na zdi
-                     většinou bezproblémový provoz
-                     spousta náhradních dílů u většiny značek

Ostrůvkové digestoře

Tyto digestoře již nejsou do kuchyně tak kupované, jako je tomu u předchozího typu, nicméně mohou vypadat v jistých typech kuchyně perfektně. Jakákoli ostrůvková digestoř je především designově zajímavá. Jejich charakteristiky jsou následující:
-                     jsou nepoměrně dražší než klasické digestoře
-                     nehodí se do kterékoli kuchyně
-                     uchycení této digestoře je nepochybně složitější
-                     tvarová rozmanitost, nicméně menší výběr
-                     u kamenných prodejců je vystaven často maximálně jeden kus
-                     nezbytnost kuchyňského ostrůvku

Pozor na konstrukci odtahu digestoře

Jen málokdo si uvědomuje, že při samotném vyfukování horkého vzduchu do studenějšího prostředí dochází ke vzniku kondenzátu. Právě ten zapříčiňuje svým natečením do motoru digestoře mnohdy nenávratné škody. Vyvarovat se jich můžeme tak, že samotnou flexibilní hadici ohneme a kondenzát necháme pravidelně stékat do nějaké nádobky, kterou na toto místo připravíme. Jinak existují mnohé digestoře bez odtahu. Ten je často řešen pouze filtrem, který se čas od času vymění. Přesto je ale klasická obyčejná či rohová digestoř s odtahem ven mnohem výhodnější záležitostí!

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *