Malování svépomocí v několika krocích

Malování
Vymalovat si vlastní stavbu určitě můžete jak prostřednictvím kvalifikovaného malíře, tak i svépomocí. Pokud zvolíte první možnost, okradete se jednak o finanční prostředky a jednak také o příjemný pocit, který jinak budete mít tehdy, když se rozhodnete pro vlastní vymalování za pomocí svých sil. Podívejme se tedy podrobněji na všechny aspekty, které se týkají malování svépomocí. Důraz je nutné klást na celou řadu činností.

Výběr bílé barvy a penetrace

Základem pro každé malování je určitě výběr barev. Klasická bílá se dá koupit hned od několika výrobců. Jestliže budete chtít vsadit na klasiku za rozumnou cenu, pak volte Primalex. Na podklad je vhodný Primalex Standard a na svrchní vrstvu Primalex Plus. Prvně jmenovaný na dotek špiní, takže jej určitě volte jen na podklad. Určitě nezapomínejte na penetraci. Díky ní bude barva na stěně lépe držet a navíc nebudete mít tak vysokou spotřebu.

Nákup štětců, válečků

K malování patří i štětce a válečky. Ideální je nakoupit velkou štětku na rohy místností a také na spoj mezi stropem a stěnou. K tomu, abyste malovali hůře dostupná místa, si pořiďte malý štětec s dlouhou rukojetí. S ním se dostanete prakticky kamkoli. Na plochy jsou nejvhodnější válečky. Ty je vhodné nakoupit v různém množství a provedení. Ideální jsou válečky s poměrně jemný potahem, který se nevyznačuje velký množství chlupů.

Postup při malování

Postup při malování je vcelku jednoduchý. Na počátku přichází na řadu penetrace všech stěn. K penetraci používejte výhradně penetrační prostředky naředěné a ne s takzvanou solí, kterou je nutné rozmíchat při penetrování. Po penetraci naneseme bílou barvu na záhyby a pak již můžeme řešit velké plochy. Postup pak ještě jednou opakujeme. Je-li třeba, bude nutné nanést i třetí vrstvu bílé barvy. Po zaschnutí můžeme namalovat některé stěny barevně.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.