Kvalitní pozemky na prodej se vybírají dost složitě

Vybrat si dnes opravdu kvalitní pozemky není jednoduché obzvláště proto, že většina z nich buď nestojí za moc, anebo za ně jejich majitelé vyžadují příliš velké množství finančních prostředků. Podívejme se na různé možnosti koupě stavebních pozemků, které v současné době existují. O tom, že možností je mnoho, nemá smysl nějak dále obšírněji hovořit.

Pozor na prodejce pozemků!

Již před výběrem pozemku byste si měli dát pozor na to, od koho vlastně stavební pozemek kupujete. Docela jisti si koupí pozemku můžete být jen tehdy, když jej kupujete od obce. Právě ta vás relativně nemůže v ničem zklamat. Když kupujete stavební pozemek od developera, musíte si jej mnohdy koupit již i s tím, že vám nasmlouvaná firma postaví samotný domek. Jinak vás ale mohou developeři v mnohých ohledech podvést. U soukromých osob je dobré dbát hlavně na cenu a na umístění pozemku. Mohou zatajit třeba to, že se v okolí nachází ochranné pásmo zasahující do pozemku a některé další záležitosti.

Pozemek na vesnici je levnější

Finanční prostředky rozhodují a koupíte-li stavební pozemek spíše na vesnici, jistě ušetříte spousty peněz. Obce se zcela pochopitelně snaží nalákat rodiny s dětmi, jež budou v době následující základními zdroji příjmů. Počítat je ale nezbytné s tím, že vás bude stát dost peněz dojíždění za zaměstnáním, což se ale dá pominout.

Nemusí jít o stavební pozemek

Když chcete v budoucnu stavět, nemusíte kupovat nezbytně jen stavební pozemky. Vhodné jsou třeba i lesní pozemky anebo zemědělské pozemky či zahrady. Ty se dají později nechat přepsat na pozemsky stavební. Tedy v případě, že s tím stavební odbor obce počítá. Stojí méně, nicméně musí dojít k jejich zasíťování.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.