Jak se správně starat o zahradní slunečník

Ať už si chcete odpočinout, nebo chcete vytvořit dětem stín na hraní, nebo potřebujete zastínit stůl s dobrotami na grilovací párty, není lepšího řešení, než jsou právě zahradní slunečníky. Ty má dnes doma snad každý, a to nikoliv nutně jenom ten, kdo má jako součást svého domu zahradu. Oblíbenou možností jsou totiž i slunečník na balkon. Samozřejmě klasická varianta, a to v podobě těch zahradních je rozšířená o mnoho více. Pojďme se společně podívat na to, jak se o něho starat, aby nám sloužil co nejlépe.

Nakupujte kvalitu

Základ je samozřejmě dobře nekoupit, jelikož bez toho se zkrátka neobejdeme. Vybírat je proto vhodné prověřené internetové obchody, které na kvalitu svého sortimentu skutečně dbají. Samozřejmě co je třeba podotknout, to je fakt, že pokud je něco levné, nemusí to být nutně nekvalitní. Příkladem jsou slunečníky v akci, které lze oproti původním získat za zlomek cen. Samozřejmě cenu ovlivňuje také konkrétní typ, ať už se jedná o slunečník s boční nohou, nebo o velikostní varianty, jako slunečník 3m, popřípadě i slunečník 4m.

Pozor na silný vítr

 Primárně je zahradní slunečník samozřejmě určený hlavně k tomu, aby nás dokázal ochránit před slunečními paprsky, které spolehlivě zastaví. Přesto bychom ho ale měli před dalšími rozmary počasí dostatečně chránit. Příkladem může být rozhodně silný vítr, který může nejenom přinášet riziko toho, že jednotlivé díly prasknou, ale i že se roztrhá látková stínící plocha. Takto poškozené slunečníky jsou samozřejmě k nepotřebě a je třeba je vyhodit a koupit nový.

Myslete na jejich dostatečnou stabilitu

Utrpět újmu ale může i ve chvíli, kdy se překlopí na zem. I tomu byste měli umět zabránit. Pokud kupujete plážový slunečník, který chcete zapíchnout do jemného písku, může to být komplikovanější. Na vaší zahradě však daný problém vyčeříte velmi snadno. Stačí totiž stabilní podstavec pod slunečník. Ten vybíráme hlavně podle celkové nosnosti. Můžeme tak sáhnout po těch žulových, které jsou vhodné pro nejnáročnější zákazníky. Klasickou, kterou však dnes používá valná většina hlavně levnějších modelů, je plastový podstavec, který lze napustit vodou. Ten v mnoha případech dokáže udržet i velký slunečník.

Myslete na správné uložení

Jakmile stín nepotřebujete, je vhodné nevystavovat materiály zbytečně nepříznivému počasí a tak slunečník uložit. Prioritně je třeba zaměřit na to, aby byl dostatečně suchý a nevznikala plíseň. S tou souvisí také to, aby nebyl uložen na příliš vlhkém místě. To by naopak mělo být tmavé s dobrou cirkulací vzduchu. Dobré je ochránit ho také před domácími zvířaty, nebo drobnými hlodavci a škůdci. V takovém případě je opět vhodné sáhnout do sortimentu s příslušenstvím, kde se nacházejí obaly, vhodné jak pro malé, tak i velké slunečníky. Samozřejmě ty jsou vhodnou volbou i ve chvíli, kdy plánujeme delší cestování se slunečníkem, jelikož i při tomto transportu mohou samotnou konstrukci výrazně ochránit. A to je pro jeho bezproblémovou funkčnost logicky to nejdůležitější.

Zdroj náhledového obrázku: kokiskashop.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.