Jak položit plovoucí podlahu

Přinesli jste si domů kvalitní plovoucí podlahu v krabicích a potřebujete ji položit? Pokud ano, pak vězte, že nákup byl možná to nejjednodušší, co vás čekalo. Na pokládání plovoucí podlahy sice existuje spousta různých návodů na balení anebo na internetu, nicméně ideální je poradit si bez nich. Pokud to nedokážete, pak nahlédněte do následujících řádků, v nichž vám přineseme několik vlastních zkušeností. Pokládka se tak stane poněkud jednodušší a hlavně rychlejší. Jak se tedy s plovoucí podlahou poprat?

Nezbytná úprava podkladu

Na počátku je zapotřebí zbavit se starého podkladu. Když odstraníte stávající podlahovou krytinu, odkryje se vám beton anebo dřevotříska či dřevěné parkety. Na základě tohoto zjištění byste měli vybrat konkrétní penetraci, která se bude vyznačovat určitým stupněm savosti. Penetrační roztok umožní skvělé přilnutí povrchů k sobě. Pod plovoucí podlahu se doporučuje dát ještě vyrovnávací a odhlučňovací podložka. V minulosti se jednalo o Mirelon, dnes jsou podklady ještě důmyslnější.

Samotná pokládka podlahy

Položení podlahy není až tak náročné. Dbejte hlavně na přesah mezi jednotlivými díly. Ten by měl činit zhruba 20 centimetrů.  Na parozábranu přitom patří pěnová podložka o celkové síle zhruba 2 milimetrů. Pokládání by mělo začít zhruba 1 centimetr od stěny. Pokládat byste měli po řadách. Na okraji si podepřete řadu tak, že do mezery vložíte malý klínek. Bez podložení by hrozil vznik různých nerovností, které by ve finále zhatily celkový efekt.

Lamely do sebe musí zapadnout

Podlahy jsou většinou řešeny systémem, který připomíná puzzle. Musíte jednoduše zaklikávat díly do sebe tak, aby mezi nimi nebyla mezera. Po kompletním položení podlahy již vše pouze olištujete těmi správnými vybranými lištami a zajistíte případné přechody mezi různými typy podlah mezi místnostmi.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.